top of page

 

Vaarikataimi müüme istutusaastal saaki andvate potitaimedena (suvel viljuvad). Saadaval ka vaarikakasvatuseks vajaminevad tarvikud. Taimede väljastamine algab alates 1.maist talus kohapeal, kulleriga või pakiautomaati saatmine kokkuleppel. Lisainfo tel. +372 521 4050; +372 5687 3390 või meili teel info@joosepitalu.ee.

 

 VAARIKA POTITAIMED

Viljakandvate vartega potiistikutelt saab esimese arvestatava saagi juba istutusaastal, ca 2 kuud pärast istutamist. Meie müüdavad potitaimed on sarnaselt maasika frigotaimedele viidud Hollandis pärast vegetatsiooniperioodi lõppu ühtlase temperatuuriga külmhoidlasse. Sealt tuuakse need Eestisse ja võetakse mõni päev enne turustamist sulama. Taimi võib suletud juuresüsteemi tõttu istutada kogu kasvuaja jooksul, kuid edukaks juurdumiseks tuleks seda teha võimalikult kiiresti. Toestus tuleks rajada kohe. Istutamine samale kõrgusele või 2-3 cm sügavamale kui varasemalt. Taime juured võib paremaks juurdumiseks lahti tõmmata, see soodustab uute juurte kasvu.

1) 2 vart potis (165+ cm). Üksiku taimena ostes 7,50€ (sisaldab km). Alates 300 potist küsi personaalset hinnapakkumist. Sordid: Glen Ample , Glen Dee, Tulameen.

2) 1 vars potis (165+ cm). Üksiku taime hind 5,50€ (sisaldab km). Alates 200 potist küsi personaalset hinnapakkumist. Sordid: Glen Ample, Glen Dee, Tulameen. 

 

 

TARVIKUD VAARIKAKASVATUSEKS

Toestusklambrid, tugipostid, traat, peenrakile, tilkkastmissüsteemid, väetised, korjekastid. Küsi personaalset hinnapakkumist.

SUVEL VILJUVAD SORDID

Kõik suvel viljuvad sordid vajavad varte toestamist. 

'GLEN AMPLE'

Keskvalmiv

Viljad on helepunased, suured kuni väga suured, kerge vahakirmega, munajad ja mõnevõrra nõrgalt liitunud osaviljadega. Väga hea korjatavusega. Maitselt on viljad kergelt hapukad ja mahlased. Väga saagikas. Saagikoristuse algus algab juuli keskpaigast ja kestab ca 4 nädalat. Varrestik on väga tugeva kasvuga, kõrge ja ogadeta. Esimese aasta võrsed on helerohelised, leherootsud lillakad. Teise kasvuaasta varred on pruunid. Annab rohkelt asendusvõrseid ja juurevõsusid. Mõõdukas talvekindlus, eelistab soojemat kasvukohta. Üsna vastupidav antraknoosile ja helelaiksusele. Vastuvõtlikum varrepõletikule, vaarikaroostele ja jahukastele. Sordi oluliseks kahjustajaks on vaarikalest. Nii vee- kui ka toitainete puudus ja vaarikalesta kahjustus põhjustab nõrka osaviljade liituvust. Reageerib hästi varretippude kärpimisele, mis soodustab külgvõrsete arengut.

'GLEN DEE' 

Keskvalmiv/hilisepoolne

Viljad on säravpunased, väga suured, tugevad, koonilise kujuga ja hea korjatavusega. Maitselt on viljad magusad ja väga mahlased. Suur I kvaliteediklassi viljade osakaal. Väga hea saagikusega, saagikam kui Glen Ample. Saagiperiood juuli keskpaik-augusti keskpaik, kestvus ca 5-6 nädalat. Saagikoristusaeg algab ca 2 nädalat hiljem kui Glen Ample ja Tulameen. Varrestik on tugev, jõulise kasvuga, püstine, kõrge ja ogadeta. Hea vastupidavus haigustele. Vastupidav lehetäile, kuid mõnevõrra vastuvõtlikum RBD viirusele.

'TULAMEEN' 

Hilisepoolne/hiline

Viljad on erepunased, suured, tugevad, koonilise kujuga, kerge korjatavusega ja hästi liitunud osaviljadega. Maitselt on viljad magusad ja väga mahlased. Hea saagikusega. Saagiperiood on pikk, kestab juuli lõpust-septembrini. Varrestik on tugev, püstine, keskmise kõrgusega kuni kõrge ja ogadega. Esimese aasta võrsed helerohelised ja teise kasvuaasta varred pruunid. Asendusvõrseid ja juurevõsusid moodustab keskmiselt. Talvekindlus rahuldav. Kasvukohaks sobib päikseline, kergelt varjuline ja külmade tuulte eest kaitstud koht. Meie oludes võib saada talvekahjustusi, kuna vajab pikemat vegetatsiooniperioodi ning võrsed ei jõua enne talve korralikult puituda. Hea vastupidavus haigustele ja kahjuritele. Mõningal määral esineb varrepõletikku.

bottom of page