sordid

Varajane

'HONEOYE' - V
iljad suured ja ere- kuni tumepunased, viljaliha helepunane. Sordile on iseloomulikud magushapud viljad. Väga hea käitlemiskindlusega, kerge korjatavusega. Sobib lauamarjaks. Keskmise saagikusega. Saagi lõpus ei vähene vilja mass oluliselt. Puhmik kompaktne ja hõreda lehestikuga. Hea transpordi- ja talvekindlus. Vähem vastuvõtlikum hahkhallitusele, jahukastele ja punamädanikule, kuid rohkem vastuvõtlikum närbumistõvele.


'RUMBA' - Viljad on suured, läikivad ja ühtlase säravpunase värvusega ning mahlase ja keskmise magususega. Puhmik on jõulise ja püstise kasvuga. Iseloomulikud on tumerohelised lehed. Hea säilivusega. Rumba on sama varajane ja saagikas kui Honeoye. Talvekindlus väiksem kui sortidel Polka ja Sonata. Varajase õitsemise tõttu võivad õisi kahjustada kevadised öökülmad. Vajab talvekatet. Sobib kasvatamiseks ka kiletunnelitesse. Üsna vastupidav hahkhallitusele ja jahukastele. Vastupidav juurehaigustele. 

'FLEURETTE' -Uus, väga varajane sort! Viljad on oranžikaspunased, hea kvaliteedi ja säilivusega. Viljad ei tumene säilitamisel. Puhmik on kompaktne ja tugeva kasvuga. Viljade suurus on sarnane sordile Sonata, kuid viljad on tugevamad. Sordile on omane pikk saagiperiood. Vähem vastuvõtlikum hahkhallitusele ja vastupidav jahukastele. 

'FLAIR' - Esimesed viljad on väga suured. Viljad on säravpunased ja tugeva struktuuriga. Puhmik on kompaktne ja hõreda kasvuga. Vastupidav enamikule juurehaigustele. Sobib kasvatamiseks ka kiletunnelites.

'FELICITA' - Uus sort! Hea magusa maitse ja ühtlase kujuga viljad. Puhmik tugev ja jõulise kasvuga. Kõrge saagikusega. 

'MALLING CENTENERY' - Uus sort! Viljad on läikivad, helepunased ning hea korjatavuse ja säilivusega. Puhmik on tugeva kasvu ja suurte lehtedega. Sobib kasvatamiseks kasvuhoonesse või kiletunnelisse. Vastuvõtlik risoomimädanikule ja bakterpõletikule.

 

'DAHLI'- Uus sort! 

Keskvalmiv


''ASIA' - Viljad on suured, mahlased, värvilt tumepunased nii seest kui ka väljast. Taimed on jõulised, suurte lehtedega. Tupplehed on püstised. Saagikas ja hea säilivusega. Viljad püsivad terve hooaja vältel väga suured. Hea korjatavuse ja transpordikindlusega. Vastupidavam juurehaigustele, mõnevõrra vastuvõtlikum jahukastele ja antraknoosile. 

 

SONATA' - Viljad on säravpunased, magusad ja mahlased. Viljaliha roosa, tiheda konsistentsiga. Viljad on tugevad ja ühtlase kujuga kogu saagiperioodi jooksul. Hea käitlemiskindlusega, sobib nii lauamarjaks kui ka töötlemiseks. Sonata korjamisjärgne säilivus on parem kui sordil Polka. Puhmikus vähe lehti. Hea talvekindlus. Talvekindlus väiksem kui sordil Polka. Talvekate on soovituslik. Sobib kasvatamiseks nii avamaale kui kiletunnelisse. Vastuvõtlikum hahkhallitusele, vastupidavam jahukastele. Vastuvõtlik juurehaigustele ja risoomimädaniku suhtes. 

'POLKA' - Kõrge saagikus. Viljad on keskmise suurusega ja säravpunased. Viljaliha on helepunane, tihe ja väga magusa maitsega. Hea moosimari. Puhmik on keskmise kasvutugevusega. Talvekindel. Vastuvõtlik hahkhallitusele, punamädanikule ja risoomimädanikule. Juurehaigustele ja jahukastele vähem vastuvõtlikum kui Sonata.

'KORONA' - Sort on varasepoolne kuni keskvalmiv. Viljad  on erepunased, väga ühtlase kuju, värvuse ja hea korjatavusega. Puhmik on jõulise kasvuga, heleroheliste lehtedega. Keskmine saagikus. Hea talvekindlus. Hea moosimari. Hea vastupidavus närbumistõvele, jahukastele ja punamädanikule. Vastuvõtlik hahkhallitusele.

'SONSATION' - Uus sort, mis sarnane sordile Sonata. Viljad on väga magusad, tugeva struktuuriga, läikivad ja säravpunased, hea korjatavusega. Saagikoristusperiood jääb samasse vahemikku kui sortidel Sonata ja Polka. Väga hea saagikusega. Hea vastupidavus haigustele.

 

´FALCO​´- UUS SORT!

Hiline


'MALWINA' - Hilisem sort kui Sussette. Viljad on suured, tugeva struktuuriga ja tumepunased. Puhmik on väga jõulise kasvuga, iseloomulikud on tumerohelised lehed. Vastupidav närbumistõvele ja vähem vastuvõtlikum hahkhallitusele. Hilise õitsemisaja tõttu on vajalik tähelepanu pöörata maasika-õielõikaja ja ripslaste levikule.

'SUSSETTE' - Varajasem sort kui Malwina. Viljad on helepunased, magusa maitse ja hea säilivusega. Puhmik on kompaktse kasvuga. Vähem vastuvõtlikum hahkhallitusele ja vastupidav jahukastele.

'FILICIA' - Uus sort! Viljad on erepunased, magusa maitsega. Kõrge saagikusega. Puhmik on tugev ja jõulise kasvuga.

'FAITH' - Uus sort! Viljad on säravad, tumepunase värvuse ja magusad. Valmib veidi varem kui sort Malwina. Puhmik on tugeva kasvuga. Kõrge saagikuse ja hea korjatavusega sort. Pikk saagikoristusperiood. Annab saaki veidi varem kui Florence. Vastupidav jahukastele ja hahkhallitusele.

'SALSA' - Viljad on suured, väga hea maitse ja säravpunase värvusega. Viljaliha on roosakasvalge. Väga saagikas. Puhmik tugev ja jõulise kasvuga. Talvekindel. Vastuvõtlik hahkhallitusele. Vastupidavam jahukastele ja juurehaigustele. Vastuvõtlikum risoomimädanikule, kuid siiski vähem kui sordid Korona ja Polka. Meie tingimustes soovituslik talvekate.

 

'MAGNUS' - Uus sort! Sobib alternatiiviks sordile Malwina. Viljad on säravpunased ja tugeva struktuuriga. Puhmik tugeva kasvuga.  Annab saaki umbes 10 päeva hiljem kui Faith. Vastupidav enamikele lehehaigustele. Tähelepanu pöörata ripslaste ja maasika- õielõikaja levikule.


NB! Lisaks väljatoodud sortidele ka palju teisi sorte