top of page

MUSTIKATAIMED

Vaarikataimed on saadaval nii istutusaastal saaki andvate potitaimedena kui ka paljasjuursete taimedena. Küsi personaalset hinnapakkumist tel. +372 52 140 50 või kirjuta info@joosepitalu.ee. Taimede ettetellimine 2022. a kevadeks algab oktoober 2021 ja kestab kevadeni või kuniks taimi jätkub!

 

 

POTITAIMED (2 vart potis, 165+ cm pikad, kannavad korralikult ca 2 kuu pärast peale istutamist). Potitaim üksiku taimena ostes 6€/pott. Alates 100 potist küsi personaalset hinnapakkumist. 

POTITAIMED (1 vars potis, kannab saaki ca 2 kuu pärast peale istutamist) - Üksiku taime hind 4€/pott. Alates 200 potist küsi personaalset hinnapakkumist.

NB! Hindadele lisandub käibemaks.

'Glen Ample' - 2 vart potis, 165+ cm pikad. Keskvalmiv sort. Viljad helepunased, suured kuni väga suured ja hea korjatavusega. Taimed on tugeva ja püstise kasvuga, ogadeta. Vajab toestamist. Sobib nii lauamarjaks kui ka sügavkülmutamiseks. Saagikoristuse algus juuli keskel ja kestab ca 4 nädalat. Väga saagikas, kuid vajab rohkelt kastmist ja väetamist. Mõõduka talvekindlusega, eelistab soojemat kasvukohta. Üsna vastupidav antraknoosile, kuid mõningal määral vastuvõtlikum varrepõletikule, vaarikaroostele ja jahukastele

'Glen Dee' -  2 vart potis, 165+ cm pikad. 'Glen Dee' on sordist 'Glen Ample' natukene hilisema valmivusega. 'Glen Dee' on 'Glen Ample' nö. parandatud versioon. hilisem ja saagikam sort kui Glen Ample. Viljad on tugevad, väga suured, magusad, hea korjatavusega. Varrestik püstise kasvuga ja ogadeta. Taime kõrgus ca 1,5 m. Sobivad nii lauamarjaks kui ka sügavkülmutamiseks. Sort on vastuvõtlikum juuremädanikule.

'Tulameen' - 2 vart potis, 165+ cm pikad. hilisem hea saagikusega sort, pika saagiperioodiga (juuli lõpust kuni septembrini). Viljad punased, väga suured, magusad, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Varrestik kõrge, püstise kasvuga, ogadega. Taime kõrgus ca 1,5-2 m. Sobivad nii lauamarjaks kui ka sügavkülmutamiseks. Kasvukohaks sobib päikseline, kergelt varjuline ja külmade tuulte eest kaitstud koht. Keskmine talvekindlus. 

PALJASJUURSED TAIMED  - 2€/taim

​'Polka' remontantsort, st. annab saaki ka samal aastal kasvanud vartel (kevadel eelmise aasta varred maha lõigatud). Viljad tumepunased, väga magusad, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Varrestik ogadega, püstine ja ei vaja toestamist. Taime kõrgus ca 1,5 m. Põõsas madalam ja tihedam kui sordil Glen Ample. Saagikoristusperiood algab juuli keskel või augustis ja kestab kuni külmadeni välja. Sobib nii lauamarjaks kui ka sügavkülmutamiseks. Suvist saaki kahjustab peamiselt talvekülmade tõttu saadud kahjustused, mistõttu suvine saak saadakse pehmemate talvede järel. Vaarikamardikas ei kahjusta sügisest saaki. 

NB! Hindadele lisandub km.

bottom of page